Опубліковано

Навантажувачі

Навантажувачі: висока прохідність, маневреність і стійкість

Сучасну промисловість неможливо уявити без підйому і перевезення габаритних вантажів. Жодна будівельна майданчик, жоден виробничий цех або промисловий склад не обійдеться без переміщення великих важких товарів, конструкцій, матеріалів і інструментів.

Для того щоб максимально скоротити фізичні зусилля співробітників і оптимізувати робочий процес для підіймання і переміщення вантажів використовуються спеціальні пристосування – потужні функціональні навантажувачі.

Основне призначення навантажувача – підйом і переміщення вантажу на невеликі відстані, наприклад, в межах будівельного майданчика, торгового комплексу або цеху.

З огляду на широку сферу застосування цих машин, виробники адаптують різні моделі навантажувачів до роботи в різних умовах і з різними типами вантажів.

Наприклад, для роботи в умовах будівельного майданчика, де вантажі переміщаються на порівняно великі відстані по нерівній поверхні, часто застосовують навантажувачі з дизельним двигуном, що відрізняються високою потужністю.

Для проведення навантажувальних робіт в умовах обмеженого простору, наприклад в цехах або складах, часто використовують міні-навантажувачі, що відрізняються компактними розмірами і забезпечують гарну маневреність.

Телескопічні навантажувачі

Телескопічний навантажувач відноситься до класу універсальної вантажної техніки, призначеної для проведення робіт в різних експлуатаційних умовах. Навантажувачі цього типу оснащуються телескопічною стрілою, на яку кріпиться різне навісне обладнання: гак, вила, зерновий ківш, захоплення для труб, бетономішалка, ківш з захопленням і інші пристрої, що забезпечують широку функціональність навантажувача.

Залежно від потужності двигуна і конструктивних особливостей, телескопічні навантажувачі мають різну вантажопідйомність і висоту підйому стріли. Стріла телескопічних навантажувачів може оснащуватися ланцюгами або гідравлічним циліндром, за допомогою яких здійснюється висування складеної частини стріли. Секції стріли при цьому утримуються за допомогою спеціальних протизносних накладок, що дозволяє істотно збільшити ресурс обладнання.

Телескопічний навантажувач можуть застосовуватися для підйому, навантаження і транспортування вантажів з різними габаритами. Крім того, за рахунок висувної стріли телескопічні навантажувачі можуть переносити вантажі через високі перешкоди.

Завдяки широкому функціоналу, телескопічні навантажувачі використовуються для проведення робіт на нерівних дорогах, при облаштуванні свердловин, для очищення вулиць, виготовлення і подачі бетону. Телескопічні навантажувачі, оснащені вилами, можуть застосовуватися в сільському господарстві і виконувати практично всі функції невеликих тракторів.

Міні-навантажувачі

Компактні і маневрені міні-навантажувачі призначені для проведення вантажно-розвантажувальних робіт в умовах обмеженого простору, наприклад, на складах, в торгових і промислових комплексах, аеропортах та вокзалах.

При своїх невеликих розмірах, сучасні міні-навантажувачі відрізняються високими показниками вантажопідйомності, що дозволяє використовувати ці пристрої там, де потрібна висока продуктивність робіт.

Міні-навантажувачі можуть оснащуватися електричними, бензиновими, дизельними або газовими двигунами. Міні-навантажувачі з електродвигунами, як правило, оснащуються вбудованими акумуляторами, тому їх експлуатація можлива в видаленні від електромережі.

Як правило, для роботи в закритих приміщеннях застосовують акумуляторні або газові навантажувачі, оскільки вони не виділяють шкідливих газів. Дизельні та бензинові міні-навантажувачі найчастіше використовуються у відкритих приміщеннях з хорошою вентиляцією, а також для виконання робіт, що вимагають високої потужності двигуна.

Сучасні міні-навантажувачі відрізняються гарною маневреністю. За рахунок невеликого зовнішнього радіуса повороту, ці пристрої можуть експлуатуватися в умовах обмеженого простору складів або магазинів.

Крім того, міні-навантажувачі завдяки додатковому навісного устаткування можуть виконувати функції іншої техніки, наприклад, розчищати сніг, перевозити сипучі матеріали, використовуватися для розрівнювання м’яких ґрунтів.

Автонавантажувачі

Автонавантажувачі призначені для підйому і переміщення вантажів на палетах поза приміщеннями. Відмінна риса автонавантажувачів полягає в можливості автономної роботи тривалістю до 23 годин.

Сучасні автонавантажувачі оснащуються дизельними, бензиновими або газовими двигунами, завдяки чому відрізняються високою потужністю і здатністю переміщатися на відносно високих швидкостях (25 – 30 кілометрів на годину). Крім того, наявність двигуна внутрішнього згоряння дозволяє автонавантажувачам працювати без тривалих перерв для підзарядки.

Автонавантажувачі з дизельними і бензиновими двигунами, як правило, використовують тільки на відкритих майданчиках через наявність вихлопних газів. Пристрої з газовими двигунами не виділяють рясних вихлопних газів, тому можуть застосовуватися і в закритих приміщеннях.

Збільшений робочий ресурс сучасних автонавантажувачів дозволяє забезпечити тривалість експлуатації до 50 тисяч мотогодин. Крім того, такі пристрої відрізняються високими показниками вантажопідйомності і можуть транспортувати вантажі вагою в кілька тонн.

Завдяки можливості заміни основного робочого обладнання, сучасні автонавантажувачі здатні піднімати і транспортувати вантажі різних розмірів і конфігурації.

Ці сучасні технологічні пристрої знайшли широке застосування на складах різного призначення, будівельних майданчиках, в аеропортах і на вокзалах, де часто доводиться стикатися з необхідністю підйому і перевезення важких вантажів.